Home / Kronika / Kronika e zeze / Tropoje, zjarr ne banese – dy te vdekur

Tropoje, zjarr ne banese – dy te vdekur

Një zjarr në një banesë në fshatin Degë, në Tropojë ka shkaktuar vdekjen e dy grave të moshuara.

Nga flakët kanë humbur jetën Bute Osmanaj, 92 vjeçe, dhe Zoje Osmanaj, 60 vjeçe.

Pjesëtarët e tjerë të familjes kanë arritur t’i shpëtojnë zjarrit.

Mendohet se shkak për ngjarjen e rëndë ka qenë një shkëndijë elektrike.

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: