Home / Politika / Gjeneral Adrian Bradshaw viziton Tiranën

Gjeneral Adrian Bradshaw viziton Tiranën

Zëvendës Komandanti Suprem i Aleancës në Evropë, Gjeneral Sir Adrian Bradshaw, po zhvillon të premten një vizitë zyrtare në Tiranë.
gjeneral1Sipas njoftimit zyrtar, ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, është takuar paraditen e sotme me zyrtarin e lartë të Aleancës. Më pas gjeneral Bradshaw dhe gjeneral major, Jeronim Bazo, Shef i Shtabit te Pergjithshem, do të mbajnë një konferencë të përbashkët për shtyp në selinë e Ministrisë së Mbrojtjes.

Leave a Reply

%d bloggers like this: