Home / Sporti / Qan gjatë ndeshjes, babai i ndërroi jetë 2 orë para lojës

Qan gjatë ndeshjes, babai i ndërroi jetë 2 orë para lojës

lotMesfushori i Bregut të Fildishtë, Serey Die, mbrojti ngjyrat e vendit të tij, edhe pse ishte i pikëlluar pasi babai i tij kishte ndërruar jetë vetëm dy orë para ndeshjes,

Serey Die, nuk arriti t’i përmbajë lotët e tij para fillimit të ndeshjes ndaj Kolumbisë, që kombëtarja e Bregut të Fildishtë, është dashur ta zhvillojë.

Ai ka derdhur lot gjatë momentit kur ishte duke u dhënë himni kombëtar i Bregut të Fildishtë, duke bërë të gjithë të mendojnë se ai u pushtua nga emocionet. Por, nuk ishte kështu, ai gjatë lojës bëri një gabim në golin e dytë, dhe pas ndeshjes qau sërish.

Ky lojtar meriton një respekt të madh, pasi ai u tregua shumë i përkushtuar pas vendit te tij, pavarësisht pikëllimit që e kishte kapluar.

%d bloggers like this: