Home / Arte / Muzike / Elhaida Dani publikon këtë javë këngën “I`m Alive” për në Eurovizion

Elhaida Dani publikon këtë javë këngën “I`m Alive” për në Eurovizion

Elhaida Dani pritet të publikojë kësaj jave këngën me të cilën do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion.

DaniNë rrjetin social Facebook, këngëtarja Dani ka postuar një fotografi ku shihet në provat gjenerale për realizimin e këngës së saj “I`m Alive”, me tekst të Sokol Marsit dhe kompozim të Zzap and Chriss.

Elhaida Dani do ta prezantojë këngën muajin tjetër në Amsterdam në “Eurovision in Concert”, ndërsa për mediat është shprehur se edhe videoklipi i këngës do të pasojë shumë shpejtë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: