Home / Politika / PD do të nisë protestat kundër Metës

PD do të nisë protestat kundër Metës

Partia Demokratike do të nisë nga e enjtja e ardhshme protestat kundër qeverisë dhe kundër kreut të Kuvendit, Ilir Meta. Vendimi është marrë në mbledhjen e thirrur nga kryetari Basha me kryetarët e degëve në rrethe, deputetët si dhe kryesinë e partisë. Pas përfundimit të mbledhjes nuk ka pasur një prononcim për mediat, por sipas lapsi.al mësohet se protestat do të nisin nga java e ardhshme. PD i ka kërkuar kryetarit të Kuvendit të largohet pas deklaratave të deputetit Tom Doshi.

Arkiv nga protestat Rama ik

Arkiv nga protestat Rama ik

Leave a Reply

%d bloggers like this: