Home / Moda / Espadrillas, modelet e këpucëve që nuk duhet të humbisni

Espadrillas, modelet e këpucëve që nuk duhet të humbisni

Ka nga ato qe i adhurojnë por dhe nga ato qe i urrejnë por këtë vere këpucët espadrillas do te vazhdojnë te vishen, këto këpuce thesi me qepje edhe këtë vit do te jene një must have, këtë kane dashur edhe stilistet qe ne vitet e fundit i kane transformuar ne modele kult.

Edhe për këtë vit modeli klasik është me i preferuari por këto këpucë marrin dhe forma hibride variojne nga espadrillas klasike deri tek ato me te veçanta. Për Stella McCartney espadrillas moderne kane një shije me glamour dhe i propozon ne versionin peep-toe . Sholla qe zbuten dhe me pas dyfishojnë lartësinë, stampa verore qe marrin frymëzim nga flora dhe fauna pa lënë mënjane edhe dizajni ekzotik ashti siç ka bere dhe Jimmy Choo, ndërsa Valentino bën për vete ndjekëset e modës me përdorimin e tylit dhe e njëjta gjë vlen dhe për Tory Burch.

Ne fakt këtë vit espadrillas do te bëjnë për vete edhe ato femra qe nuk i kane veshur kurrë. Perse? Mesa duket ato kombinohen me çdo gjë përveç se me fustanet elegante dhe janë shume komode.

Leave a Reply

%d bloggers like this: