Home / Sporti / Atëherë kur gjyqtari shkakton ndërhyrje të palejuar (VIDEO)

Atëherë kur gjyqtari shkakton ndërhyrje të palejuar (VIDEO)

Gjyqtari i sfidës Gjermani-SHBA nokautoi amerikanin, Jermaine Jones, duke e rrëzuar përtokë. Megjithatë, dënim për gjyqtarin nuk pati.

Sfida mes Gjermanisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës solli një incident tejet qesharak.

Gjatë pjesës së parë të takimit, gjyqtari, Ravshan Irmatov, bëri një ndërhyrje të palejuar ndaj lojtarit amerikan, Jermaine Jones.

Irmatov dhe Jones u përplasen pa dashje, teksa ky i fundit mbeti i shtrirë përtokë.

Ndëshkim për gjyqtarin nga Uzbekistani nuk pati.

%d bloggers like this: