Home / Kuriozitete / Angli, mjekët i japin 3 javë jetë, 39-vjeçari mbijetoi falë dietës së tij

Angli, mjekët i japin 3 javë jetë, 39-vjeçari mbijetoi falë dietës së tij

Nëntorin e kaluar mjekët i kishin dhënë maksimumi  3 javë jetë, por  39-vjeçari Dean Wharmby,  ish-bodybuilding nuk donte që të dorëzohej. Deklarata e mjekëve ishte e tmerrshme. Kanceri mjaft i zhvilluar në pjesën e mëlçisë, e bënte të panevojshme ndërhyrjen kirurgjikale apo kimioterapinë.

angliNë ato momente ai ishte mjaft i tronditur nga barra e sëmundjes, por më pas vendosi që të niste një dietë shumë të shëndetshme, duke përjashtuar çdo lloj sheqeri, pije energjike dhe asteroide anabolike që shërbejnë për zhvillimin e mëtejshëm të muskujve.

Mënyra e re e stërvitjes e lejoji Dean që të mbijetonte deri më sot, por lufta ende nuk ka mbaruar. Ndihma e suksesshme që i dha vetes u bë shumë e njohur në faqen e tij të Facebookut, i cili  tashmë ka 4 mijë ndjekës. Në faqen e tij sociale, Dean publikon video dhe këshilla për të luftuar kancerin në çdo formë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: