Home / Kuriozitete / Japoni, vdes Misao Okawa, gruaja më e vjetër në botë

Japoni, vdes Misao Okawa, gruaja më e vjetër në botë

Gruaja u shua në moshën 117-vjeçare. Misao Okawa kishte festuar ditëlindjen përpara disa javësh.

C_4_foto_1298913_imageJaponezja kishte lindur me 5 mars 1898 dhe përpara disa javësh ajo fiku 117 qirinjtë e ditëlindjes së saj. Gruaja ishte cilësuar si më e vjetra në botë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: