Home / Kuriozitete / Njihuni me Darius, lepurin më të madh në botë (Foto)

Njihuni me Darius, lepurin më të madh në botë (Foto)

Një britanike ka një pasion të veçantë në rritjen e lepujve por ajo nuk e kishte menduar kurrë se rritja e tyre do t’i kushtonte kaq shumë.
Annette Edwards nga Worcestershire ka dy lepuj dhe një prej tyre është më i madhi në botë.

Ai quhet Darius dhe peshonplot 25 kilogramë dhe është 1.32 metra i gjatë.

Darius është zyrtarisht lepuri më i madh në botë si nga gjatësia dhe pesha.

Por Annette ka dhe një lepur i cili është 112 centimetra i gjatë por ka edhe 6 muaj për t’u rritur.

Annette shpenzon plot 5 mijë paund në vit për ushqyerjen e tyre.

Ata konsumojnë 2 mijë karrota dhe 700 mollë në vit.

Leave a Reply

%d bloggers like this: