Home / Sporti / Klasifikimi i FIFA-s – Belgjika në podium

Klasifikimi i FIFA-s – Belgjika në podium

Belgjika ka njohur klasifikimin me te mire te FIFA-s ne historine e saj, pasi ka zene vendin e 3-te, pas Gjermanise dhe Argjentines, nderkohe qe Italia ka dalë nga Top 10, sipas klasifikimit te FIFA-s publikuar te enjten.
article-2685137-1F7CFBAD00000578-481_634x453Belgjika, fituese e dy ndeshjeve te luajtura ne mars (5-0 ndaj Qipros dhe 1-0 ne Izrael), ka arritur rangun me te larte ne historine e saj, duke zene vendin e Kolumbise ne podium.

Klasifikimi i FIFA-s i 9 prillit eshte:

1. Gjermania

2. Argjentina

3. Belgjika

4. Kolumbia

5. Brazili

6. Holanda

7. Portugalia

8. Uruguaji

9. Zvicra

10. Spanja

11. Franca

12. Rumania

13. Italia

Leave a Reply

%d bloggers like this: