Home / Politika / Ja përballjet në 61 bashki për zgjedhjet lokale

Ja përballjet në 61 bashki për zgjedhjet lokale

Teksa po zyrtarizojnë kandidatët në rrethe dy partitë e mëdha nuk kanë përcaktuar akoma kandidatin e Tiranës.

rama-bashaNë Partinë Socialiste dy emrat që shkuan deri në fund të garës janë Erjon Veliaj dhe Blendi Klosi ku i pari kryeson sondazhet. Ndërsa në Partinë Demokratike vijojnë të jenë katër kandidatë Halim Kosova, Jorida Tabaku, Grida Duma dhe Besnik Aliaj, mes të cilëve kryetari Basha do të përzgjedhë njërin.

Përballja në 61 bashki

E Majta E djathta

QARKU SHKODER

SHKODER

Keti Bazhdari – I papercaktuar

PUKE

Rustem Struga – Rrok Doda

VAU I DEJES

Gjok Lleshi – Zef Hila

MALESI E MADHE

Tonin Marinaj – Anton Koka

FUSHË ARRËZ

Fran Tuci – I papercaktuar

QARKU DIBER

BULQIZE

LSI­ I papercaktuar – I papercaktuar

DIBËR

Shukri Xhelili – I papercaktuar

KLOS

Valbona Kola – Basir Çupa

MAT

Adelina Farici – Nezir Rizvani

QARKU KUKES

KUKES

Hasan Halili (LSI) – I papercaktuar

TROPOJË

Rexh Biberaj – Besnik Dushaj

HAS

Adem Lala – I papercaktuar

QARKU DURRES

DURRËS

Vangjush Dako – I papercaktuar

SHIJAK

Ardian Kokomani – I papercaktuar

KRUJË

Artur Bushi – I papercaktuar

QARKU ELBASAN

ELBASAN

Qazim Sejdini – Ardian Turku

LIBRAZHD

Kastriot Gurra – I papercaktuar

BELSH

Arif Tafani – Asqeri Kuqja

PEQIN

PDIU­ I papercaktuar – Albert Kreci

CERRIK

LSI­ I papercaktuar – Kodhel Cala

GRAMSH

PS­ I papërcaktuar – I papercaktuar

PERRENJAS

Miranda Rira LSI – Bajazit Karriqi PD

QARKU FIER

FIER

Armando Subashi – I papercaktuar

ROSKOVEC

Majlinda Bufi – Gëzim Çaushi

PATOS

Rajmonda Balili – Luan Mustafaj

LUSHNJE

Fatos Tusha – Darien Xhindoli

DIVJAKE

Fredi Kokoneshi – Irakli Gorea

MALLAKASTER

LSI­ I papercaktuar – I papercaktuar

QARKU KORCE

KORCE

Sotiraq Filo – I papercaktuar

MALIQ

Gëzim Topçiu – Xhevdet Belishta PD

BILISHT

­I papërcaktuar (PS) – I papercaktuar

POGRADEC

Diana Mile (LSI) – I papercaktuar

KOLONJE

I papercaktuar (LSI) – I papercaktuar

PUSTEC

I papercaktuar (Partia maqedonase) – I papercaktuar

QARKU BERAT

BERAT

I papërcaktuar (LSI ­) – I papercaktuar

URA VAJGURORE

I papercaktuar (PS) – Bujar Hoxha

SKRAPAR

I papercaktuar (LSI) – I papercaktuar

POLICAN

I papercaktuar (PS) – I papercaktuar

KUCOVE

I papercaktuar (LSI) – I papercaktuar

QARKU GJIROKASTER

GJIROKASTER

Zamira Rami (LSI) – Igli Kokalari

DROPULL

I papercaktuar (PBDNJ) – I papercaktuar

KELCYRE

I papërcaktuar (PS) – I papercaktuar

LIBOHOVE

PI papërcaktuar (PS) – Altin Çomo

MEMALIAJ

Durim Roshi – I papercaktuar

PERMET

Gilberto Jaçe – I papercaktuar

TEPELENE

Tërmet Peçi – I papercaktuar

QARKU LEZHE

LEZHE

Viktor Tusha (LSI) – I papercaktuar

KURBIN

I papërcaktuar (PS) – I papercaktuar

MIREDITE

I papërcaktuar – I papercaktuar

TIRANE

TIRANE

I papërcaktuar (PS) – I papercaktuar

KAMEZ

Safet Gjici – Xhelal Mziu

KAVAJE

Elvis Roshi – I papercaktuar

RROGOZHINE

I papercaktuar (PDIU) – I papercaktuar

VORE

I papercaktuar (LSI) – I papercaktuar

QARKU VLORE

DELVINE

I papercaktuar (LSI) – Dhurim Alinani

FINIQ

I papercaktuar (PBDNJ) – I papercaktuar

HIMARE

I papërcaktuar (PS) – I papercaktuar

KONISPOL

I papercaktuar (PDIU) – I papercaktuar

QARKU SARANDE

I papërcaktuar (PS) – I papercaktuar

SELENICE

I papercaktuar (LSI) – I papercaktuar

VLORE

I papërcaktuar – I papercaktuar

Leave a Reply

%d bloggers like this: