Home / Sporti / De Biazi: Rusia financon UEFA-n, ndaj morën pikët, pati dy standarde gjykimi

De Biazi: Rusia financon UEFA-n, ndaj morën pikët, pati dy standarde gjykimi

De Biazi hedh një akuzë të rëndë për Rusinë, pasi ata kanë marrë fitoren në tavolinë për atë që ndodhi në Mal të Zi, ndryshe nga Shqipëria që e humbi ndeshjen në tavolinë pas ngjarjeve të Beogradit.

de-biazi2Trajneri De Biazi tregon diferencën mes Shqipërisë dhe Rusisë përballë UEFA-s. “Nuk kemi pse të habitemi për atë që ndodhi me Rusinë.

Ata janë një komb i madh, shumë i pasur që kanë sponsorizuar ‘poshtë e lart’, ndaj edhe UEFA i ka dhënë menjëherë fitoren në tavolinë Rusisë. Mendoj që ka pasur dy standarde vlerësimi për ngjarje, që në këndvështrimin tim janë njësoj të rënda”, ka deklaruar trajneri i Kombëtares. De Biazi ka zbardhur edhe një nga moria e mesazheve që ka marrë pas fitores ndaj Armenisë, që sipas tij është dukur sikur të ishte Pashkë ose Krishtlindje.

One comment

  1. Po nuk moren tre piket me serbine Armando duka e stafi duhet te bejne dorheqjen  nga fshf Esht faji i atyre kjo gje  ata ta bindin uefen  per te vendos drejtesi Armando duka mos te tregoj historine qe ka shite kaseta e corape po te bej punen qe i takon Te beje dorheqje se si takon ai poste ai ska haber nga futbolli sesht per ate poste  Se ka parre me tapi sja ka lene babai.

Leave a Reply

%d bloggers like this: