Home / Politika / PD zyrtarizon kandidaturën për Shkodrën, Voltana Ademi përballë Keti Bazhdarit
Voltana Ademi

PD zyrtarizon kandidaturën për Shkodrën, Voltana Ademi përballë Keti Bazhdarit

Cila është preferenca juaj për kryetare bashkie në Shkodër?

View Results

Loading ... Loading ...
Partia Demokratike ka zyrtarizuar sot kandidaturën për Bashkinë e Shkodrës. Kandidat i PD për Bashkinë e Shkodrës do të jetë Voltana Ademi. Ajo do të përballet me kandidaten e PS, Keti Bazhdari.

Një ditë më parë Dega e Partisë Demokratike në Shkodër akuzoi kandidaten e Partisë Socialiste për kreun Bashkisë së këtij qyteti Keti Bazhdarin se po i bën presion administratës. Sipas PD-¬së Bazhdari u bën presion punonjësve të administratës përmes zëdhënëses dhe telefonatave për të marrë pjesë në takimet e PS¬-së.

Kandidatët e PD për zgjedhjet e 21 qershorit:

1- Halim Kosova, Bashkia Tiranë

2- Grida Duma, Bashkia Durrës

3- Ardian Turku, Bashkia Elbasan

4- Xhelal Mziu, Bashkia Kamzë

5- Enkelejd Alibeaj, Bashkia Fier

6- Hamdi Pasha, Bashkia Krujë

7- Eduard Kapri, Bashkia Pogradec

8- Gjergji Mero, Bashkia Korçë

9- Niko Shupuli, Bashkia Përmet

10- Besnik Dushaj, Bashkia Tropojë

11- Igli Kokalari, Bashkia Gjirokastër

12- Altin Çomo, Bashkia Libohovë

13- Kodhel Çala, Bashkia Gramsh

14- Bujar Hoxha, Bashkia Ura Vajgurore

15- Luan Mustafaj, Bashkia Patos

16- Anton Koka, Bashkia Malësi e Madhe

17- Zef Hila, Bashkia Vau i Dejës

18- Dhurim Alinani, Bashkia Delvinë

19- Eqerem Deliu, Bashkia Rrogozhinë

20- Malo Myrtaj, Bashkia Konispol

21- Agron Kapllanaj, Bashkia Mallakastër

22- Bledion Nallbati, Bashkia Devoll

23- Rrok Doda, Bashkia Pukë

24- Gëzim Vata, Bashkia Fushë-Arrëz

25- Basir Çupa, Bashkia Klos

26- Nezir Rizvani, Bashkia Burrel

27- Bashkim Shehu, Bashkia Kukës

28- Asqeri Kuqja, Bashkia Belsh

29- Albert Kreci, Bashkia Peqin

30- Bajazit Karriqi, Bashkia Përrenjas

31- Gëzim Çaushi, Bashkia Roskovec

32- Darien Xhindoli, Bashkia Lushnjë

33- Irakli Gorea, Bashkia Divjakë

34- Xhevdet Belishta, Bashkia Maliq

35- Kasem Mahmutaj, Bashkia Berat

36- Myslim Haxhi, Bashkia Kuçovë

37- Fran Frrokaj, Bashkia Lezhë

38-Voltana Ademi, Bashkia Shkoder

Përballja në 61 bashki

E Majta E djathta

QARKU SHKODER

SHKODER

Keti Bazhdari – Voltana Ademi

PUKE

Rustem Struga – Rrok Doda

VAU I DEJES

Gjok Lleshi – Zef Hila

MALESI E MADHE

Tonin Marinaj – Anton Koka

FUSHË ARRËZ

Fran Tuci – Gëzim Vata

QARKU DIBER

BULQIZE

Meleim Damzi (LSI) – I papercaktuar

PESHKOPI

Shukri Xhelili – I papercaktuar

KLOS

Valbona Kola – Basir Çupa

MAT

Adelina Farici – Nezir Rizvani

QARKU KUKES

KUKES

Hasan Halili (LSI) – Bashkim Shehu

TROPOJË

Rexh Biberaj – Besnik Dushaj

HAS

Adem Lala – I papercaktuar

QARKU DURRES

DURRËS

Vangjush Dako – Grida Duma

SHIJAK

Ardian Kokomani – I papercaktuar

KRUJË

Artur Bushi – Hamdi Pasha

QARKU ELBASAN

ELBASAN

Qazim Sejdini – Ardian Turku

LIBRAZHD

Kastriot Gurra – I papercaktuar

BELSH

Arif Tafani – Asqeri Kuqja

PEQIN

Sajmir Hasalla (PDIU)¬ – Albert Kreci

CERRIK

Altin Toska (LSI) – I papërcaktuar

GRAMSH

PS¬ I papërcaktuar – I papercaktuar

PERRENJAS

Miranda Rira (LSI) – Bajazit Karriqi PD

QARKU FIER

FIER

Armando Subashi – Enkelejd Alibeaj

ROSKOVEC

Majlinda Bufi – Gëzim Çaushi

PATOS

Rajmonda Balili – Luan Mustafaj

LUSHNJE

Fatos Tusha – Darien Xhindoli

DIVJAKE

Fredi Kokoneshi – Irakli Gorea

MALLAKASTER

Shyqyri Kapllani (LSI) – Agron Kapllanaj

QARKU KORCE

KORCE

Sotiraq Filo – Gjergji Mero

MALIQ

Gëzim Topçiu – Xhevdet Belishta PD

BILISHT

I papërcaktuar (PS) – I papercaktuar

POGRADEC

Diana Mile (LSI) – Eduard Kapri

KOLONJE

Arben Malo (LSI) – I papercaktuar

PUSTEC

I papercaktuar (Partia maqedonase) – I papercaktuar

QARKU BERAT

BERAT

Petrit Sina (LSI ¬) – Kasem Mahmutaj

URA VAJGURORE

I papercaktuar (PS) – Bujar Hoxha

SKRAPAR

Nesim Spahiu (LSI) – I papercaktuar

POLICAN

I papercaktuar (PS) – I papercaktuar

KUCOVE

Selfo Kapllani(LSI) – Myslim Haxhi

QARKU GJIROKASTER

GJIROKASTER

Zamira Rami (LSI) – Igli Kokalari

DROPULL

I papercaktuar (PBDNJ) &#8211#8211; I papercaktuar

KELCYRE

Kelmend Ndoni – I papercaktuar

LIBOHOVE

Luiza Mandri (PS) – Altin Çomo

MEMALIAJ

Durim Roshi – I papërcaktuar

PERMET

Gilberto Jaçe – Niko Shupuli

TEPELENE

Tërmet Peçi – I papercaktuar

QARKU LEZHE

LEZHE

Viktor Tusha – Fran Frrokaj

KURBIN

I papërcaktuar – I papercaktuar

MIRDITE

I papërcaktuar – I papercaktuar

QARKU TIRANE

TIRANE

Erion Veliaj – Halim Kosova

KAMZE

Safet Gjici – Xhelal Mziu

KAVAJE

Elvis Roshi – I papercaktuar

RROGOZHINE

Beqir Nuresini – Eqerem Deliu

VORE

Luan Sallaku – I papercaktuar

QARKU VLORE

DELVINE

Rirgels Balili (LSI) – Dhurim Alinani

FINIQ

I papercaktuar (PBDNJ) – I papercaktuar

HIMARE

Gjergj Goro (PS) – I papercaktuar

KONISPOL

Mimoza Arapi (PDIU) – Malo Myrtaj

QARKU SARANDE

Floriana Koka (PS) – I papercaktuar

SELENICE

Kasëm Cenaj (LSI) – I papercaktuar

VLORE

Dritan Leli – I papercaktuar

(a.n/BalkanWeb)

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: