Home / Politika / Meta: Veliaj kandidaturë e spikatur. Të pavarurit tregojnë që demokracia funksionin

Meta: Veliaj kandidaturë e spikatur. Të pavarurit tregojnë që demokracia funksionin

Kryetari i Kuvendit, njëkohësisht dhe kreu i LSI-së, Ilir Meta e ka cilësuar si mjaft të spikatur kandidaturën e ministrit Erion Veliaj për Bashkinë e Tiranës.

meta2 Në një deklaratë për mediat Meta theksoi se ka konsiderate edhe për kandidatin e PD-së Halim Kosova. Ai përgëzoi tre kandidatët e pavarur për kurajon.

Më tej Meta u shpreh se gara për Bashkinë e kryeqytetit do të jetë mjaft demokratike dhe interesante.

Leave a Reply

%d bloggers like this: