Home / Moda / Giorgio Armani-homoseksualëve: Mos u vishni si femra. Burri është burrë!

Giorgio Armani-homoseksualëve: Mos u vishni si femra. Burri është burrë!

“Një burrë homoseksual është 100 për qind burrë, nuk ka nevojë të vishet si femër”.

armaniKështu është shprehur Giorgio Armani në një intervistë për ‘Sunday Times’, ku stilisti me famë botërore ka qenë kritik edhe ndaj kirurgjisë estetike dhe teprimit me muskujt.

“Kur një homoseksual bën gjithçka për t’u shfaqur, si për të thënë: unë jam gej, kjo është diçka që nuk ka të bëjë fare me mua. Një burrë duhet të jetë një burrë”, ka thënë stilisti për revistën britanike, duke shtuar se nuk i pëlqejnë gjithashtu meshkujt që bëjnë gjithçka për të pasur muskuj duke kaluar në ekstreme.

Leave a Reply

%d bloggers like this: