Home / Kuriozitete / 4, 2 milionë $ për shtëpinë e ‘Flinstons’

4, 2 milionë $ për shtëpinë e ‘Flinstons’

Një shtëpi në Arizona, e ndërtuar sipas modelit të shtëpisë së familjes Flinstons, në filmin e mirënjohur, ka dalë në shitje për 4,2 mln dollarë.

flistons1

Shtëpia me tri dhoma gjumi dhe 2 banja është ndërtuar në një shkëmb të madh në shkretëtirën e Arizonës.

flistons2

Muret, dyshemeje dhe tavani të gjitha prej shkëmbi, krijojnë një ndjesi të jashtëzakonshme nëntoke për ata që hyjnë brenda shtëpisë, e cila konsiderohet si një nga më interesantet në Amerikë.

flistons3

flistons4

flisyons5

Leave a Reply

%d bloggers like this: