Home / Kuriozitete / Vajza humb kujtesën çdo javë, ja çfarë bën i fejuari për ta ndihmuar

Vajza humb kujtesën çdo javë, ja çfarë bën i fejuari për ta ndihmuar

Jenny Gisby 20 vjeç nga Nottingham-i i Anglisë, vuan nga një çrregullim neurologjik i rrallë. Çdo javë asaj i humbet kujtesa dhe nuk njeh se kush është i dashuri apo prindërit.Momenti kur  filloi të harronte gjithçka, daton që prej në nëntorit të vitit të kaluar, kur mbeti pa ndjenja gjatë kohës që ishte në punë. Për këtë arsye i dashur Stuart Balmforth, me të cilin është lidhur përpara 3 vitesh, i ka përgatitur një album fotografish me të gjithë anëtarët e familjes dhe momentet më të bukura që çifti ka kaluar përpara se vajza të sëmurej.Gisby2 “Në fillim, kur zgjohesha në mëngjes isha shumë nervoze sepse personat rreth meje ishin të panjohur. Pastaj, vendosa që të mbaj këtë album sepse më ndihmon shumë. Më duket sikur bie në dashuri çdo ditë kur shoh fotot dhe së çfarë kemi kaluar bashkë me Stuart-in, të dashurin tim”, rrëfen 20-vjeçarja.Jenny-GisbySipas mjekëve ky çrregullim ka nisur që në moshën 10-vjeçare, por me kalimin e viteve situata  është rënduar.  Tabloidi britanik “The Mirror”, shkruan se i dashuri saj Stuart Balmforth thotë që e do shumë Jenny-n, pavarësisht sëmundjes së saj. Sipas tij, është e vërtetë që dashuria triumfon mbi gjithçka.PAY-Jenny-Gisby gf

Leave a Reply

%d bloggers like this: