Home / Politika / Ja përballja e kandidatëve në 61 bashkitë e reja

Ja përballja e kandidatëve në 61 bashkitë e reja

Partia Demokratike ka zyrtarizuar pasditen e sotme kandidaturat e kësaj force politike për Bashkinë e Dropullit dhe atë të Kurbinit. Në zgjedhjet lokale të 21 qershorit, PD do të kandidojë me Arqile Deckën për Dropullin.

Ndërsa kandidat i kësaj partie për bashkinë e Kurbinit do të jetë Altin Biba.

Tashmë kanë mbetur pak emra kandidatësh të pa zyrtarizuar, të cilët pritet të plotësohen brenda këtyre ditësh, duke qënë se edhe afati i fundit i regjistrimit është data 4 maj.

PERBALLJET NE 61 BASHKI

BASHKITE E majta E djatha

QARKU SHKODER

SHKODER

Keti Bazhdari – Voltana Ademi

PUKE

U tërhoq – Rrok Doda

VAU I DEJES

Gjok Lleshi – Zef Hila

MALESI E MADHE

Tonin Marinaj – Anton Koka

FUSHË ARRËZ

Fran Tuci – Gëzim Vata

QARKU DIBER

BULQIZE

Melaim Damzi (LSI) – I papercaktuar

PESHKOPI

Shukri Xhelili – Ilir Krosi

KLOS

Valbona Kola – Basir Çupa

MAT

Adelina Farici – Nezir Rizvani

QARKU KUKES

KUKES

Hasan Halili (LSI) – Bashkim Shehu

TROPOJË

Rexh Biberaj – Besnik Dushaj

HAS

Adem Lala – Elez Maçi

QARKU DURRES

DURRES

Vangjush Dako – Grida Duma

SHIJAK

Ardian Kokomani – Redi Saraçi

KRUJE

Artur Bushi – Hamdi Pasha

QARKU ELBASAN

ELBASAN

Qazim Sejdini – Ardian Turku

LIBRAZHD

Kastriot Gurra – Fadil Brazhda

BELSH

Arif Tafani – Asqeri Kuqja

PEQIN

Sajmir Hasalla (PDIU) – Albert Kreci

CERRIK

Altin Toska (LSI) – Qamil Boja

GRAMSH

Luljeta Dollani – Kodhel Cala

PERRENJAS

Miranda Rira (LSI) – Bajazit Karriqi

QARKU FIER

FIER

Armando Subashi – Enkelejd Alibeaj

ROSKOVEC

Majlinda Bufi – Gëzim Çaushi

PATOS

Rajmonda Balili – Luan Mustafaj

LUSHNJE

Fatos Tusha – Darien Xhindoli

DIVJAKE

Fredi Kokoneshi – Irakli Gorea

MALLAKASTER

Shyqyri Kapllani (LSI) – Agron Kapllanaj

QARKU KORCE

KORCE

Sotiraq Filo – Gjergji Mero

MALIQ

Gëzim Topçiu – Xhevdet Belishta

BILISHT

Bledion Nallbati – I papercaktuar

POGRADEC

Diana Mile (LSI) Eduard Kapri

KOLONJE

Arben Malo (LSI) – I papercaktuar

PUSTEC

Edmond Themelko (P.Maqedonase) – Mihallaq Apostollofsk

QARKU BERAT

BERAT

Petrit Sinaj (LSI) – Kasem Mahmutaj (PR)

URA VAJGURORE

Erjon Kerri – Bujar Hoxha

SKRAPAR

Nesim Spahiu (LSI) – I papercaktuar

POLICAN

Adriatik Zotaj – Florian Qama

KUCOVE

Selfo Kapllani (LSI) – Myslim Haxhi

QARKU GJIROKASTER

GJIROKASTER

Zamira Rami (LSI) Igli Kokalari

DROPULL

I papercaktuar I papercaktuar

KELCYRE

Klement Ndoni Gentian Muhameti

LIBOHOVE

Luiza Mandi Altin Como

MEMALIAJ

Durim Rroshi Sadik Xhelili

PERMET

Gilberto Jace Niko Shupuli

TEPELENE

Termet Peci I papercaktuar

QARKU LEZHE

LEZHE

Viktor Tusha (LSI) – Fran Frrokaj

KURBIN

I papërcaktuar- I papërcaktuar

MIRDITE

Ndrec Deda – Gjergj Prenga

QARKU TIRANE

TIRANE

Erion Veliaj – Halim Kosova

Te pavarur: Gjergj Bojaxhi, Arben Tafaj, Sazan Guri

KAMEZ

Safet Gjici – Xhelal Mziu

KAVAJE

Elvis Roshi – I papercaktuar

VORE

Luan Sallaku (LSI) – Fiqiri Ismaili

RROGOZHINE

Beqir Nuredini (PDIU) – Eqerem Deliu

QARKU VLORE

VLORE

Dritan Leli – Genc Deromema

DELVINE

Rigels Balili (LSI) – Durim Alinani

FINIQ

I papercaktuar – I papercaktuar

HIMARE

Gjergji Goro – Lefteri Prifti

KONISPOL

Mimoza Arapi (PDIU) – Malo Myrtaj

SARANDE

Floriana Koka – Kreshnik Bozho

SELENICE

Kasem Cenaj – Perparim Shameti

Leave a Reply

%d bloggers like this: