Home / Rajoni / Maqedonia / Maqedoni : Flamujt në gjysmështizë, sot dhe nesër ditë zie

Maqedoni : Flamujt në gjysmështizë, sot dhe nesër ditë zie

Qeveria e Republikës së Maqedonisë në një seancë të jashtëzakonshme morii vendim për caktimin e 10 majit e diel, dhe 11 majit e hënë ditë zie për shkak të humbjes së jetës të përfaqësuesve të forcave të sigurisë, gjatë përleshjeve të djeshme në Kumanovë. Gjatë këtyre dy ditëve flamujt do të jenë në gjysmështizë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: