Home / Bota / Amerika / Stuhia tropikale ”Artur” shndërrohet në uragan

Stuhia tropikale ”Artur” shndërrohet në uragan

zzz79Stuhia tropikale ”Artur”, e para në sezonin e ri tropikal, tashmë është shndërruar në uragan mbi oqeanin Atlantik, në lindje të brigjeve të shtetit federal amerikan të Floridas dhe po shkon drejt brigjeve të Karolinës Jugore dhe Veriore. Meteorologët parashikojnë se uragani mund ta përfshijë sot gjithë bregun e Karolinës Veriore deri në kufirin me Virxhinian. Për momentin, stuhia ”Artur” është mbi oqeanin Atlantik dhe po i afrohet veriut me shpejtësi 15 kilometra në orë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: