Home / Kronika / Kronika e zeze / Bulqizë, aksident me pasojë vdekjen në minierë

Bulqizë, aksident me pasojë vdekjen në minierë

Një aksident me pasojë vdekjen e një minatori ka ndodhur të enjten në minierën e Bulqizës.

Mësohet se minatori Zylfi Alla ka humbur jetën në zonën D.

Alla ka qenë duke punuar në galeri, kur është shembur masivi i kromit dhe e ka zënë poshtë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: