Home / Kuriozitete / Kinë, ndërtohet ura më e frikshme në botë

Kinë, ndërtohet ura më e frikshme në botë

Në Kinë është nderuar ura me e frikshme në botë.
Struktura e saj është pothuajse e tëra me xham.ura 2Cilësohet si një nga ndërtimet më të frikshme të ndërtuar në botë.uRAAjo do të hapet në korrik për turistët që do të vizitojnë Parkun Zhangjiajie.URA 5Ura lidh Grand Canyon të parkut Zhangjiajie dhe nuk është për çdo lloj turisti, por vetëm për më të guximshmit.ura 4

Leave a Reply

%d bloggers like this: