Home / Rajoni / Maqedonia / Mustafa-Gruevski, takim kokë më kokë për “Kumanovën”

Mustafa-Gruevski, takim kokë më kokë për “Kumanovën”

Kryeministrat e Kosoves dhe Maqedonise, Isa Mustafa dhe Nikolla Gruevski, te cilet ndodhen ne Tirane ne kuader te Forumit Ekonomik te Vjenes, kane zhvilluar edhe nje takim koke me koke.

Mesohet se ne qender te bisedimeve kane qene ngjarjet e fundit te ndodhura ne Kumanove, ne lagjen me shumice shqiptare te njohur si Lagjia e Trimave.

Ne perfundim te takimit, kryeministri Mustafa ka deklaruar se i ka kerkuar homologut Gruevski nje hetim nderkombetar per ngjarjen ku mbeten te vrare mbi 20 persona.

Dy vendet u perfshine ne polemika me njera-tjetren lidhur me kete ngjarje, pasi Shkupi zyrtar deklaroi se grupi shqiptar qe ndodhej ne Kumanove per te destabilizuar vendin kishte ardhur nga Kosova.

Leave a Reply

%d bloggers like this: