Home / Sporti / Barcelona vazhdon të përfitojë nga kontrata me Qatar Airways

Barcelona vazhdon të përfitojë nga kontrata me Qatar Airways

Messi-288x200Veç përfitimeve te medha financiare nga titujt e fituar këtë sezon, ekipi i Barcelones pritet të përfitoje shume te medha nga vazhdimi i kontratës me kompaninë ajrore Qatar Airways.

Sipas të përditshmes sportive katalane, Mundo Deportivo, Barcelona dhe Qatar Airways pritet ta vazhdojnë bashkëpunimin deri në sezonin 2018/2019.

Ekipi katalanas nga kjo marrëveshje pritet qe të përfitoje 45 deri në 50 milion euro në sezon.

Marrëveshja mes Barcelonës dhe kompanisë ajrore nga Katari është e vlefshme edhe për sezonin e ardhshëm (2015-2016), me vlerë prej 33 milion euro. Por, kjo shumë pritet të rritet nëse arrihet marrëveshja e re.

Leave a Reply

%d bloggers like this: