Home / Rajoni / Sot dështoi protesta në Tetovë

Sot dështoi protesta në Tetovë

tetoveTetovarët sot në Tetovë nuk ju përgjigjën thirjeve në rrjetet sociale për të vazhduar protestën e djeshme, për shfaqjen e pakënaqësive për gjykimin e padrejtë të gjashtë të akuzuarve shqiptar në lidhje me aksionin “Monstra”.
Protesta e paralajmeruar për sot në orën 14:00 dështoi në Tetovë, ndoshta si shkak i mosartikulimit të dobët politik të protestës.

Një qytetar i Tetovës për TetovaSot tha se nuk dal më në protest pa na drejtuar ndonjë me emër e mbiemer, mjaft më atyre që bëjnë thirje në Facebook dhe rrin në shtëpi, ose atyre që dalin hedhin gurrin fshehin dorën. Protestat duhet të jenë të qeta, dinjitoze dhe nuk duhet të keqpërdorën nga njerëz që nuk e duan tmirën popullit shqiptar.

Ndryshe dje protesta ka pasur në Shkup, Tetovë, Gostivar, Dibër dhe Strugë

Leave a Reply

%d bloggers like this: