Home / Politika / Përcaktohen fituesit për 47 bashki, ASHE fiton 34 bashki, APPD 13 bashki

Përcaktohen fituesit për 47 bashki, ASHE fiton 34 bashki, APPD 13 bashki

sotProcesi i numërimit të votave kapërfunduar për 47 bashki, të cilat kanë përcaktuar deri më tani verdiktin e dhënë nga qytetarët në zgjedhjet e 21 qershorit. Aleanca për Shqipërinë Europiane ka fituar 34 bashki ndërsa Aleanca Për Punë dhe Dinjitet ka fituar 13 bashki.

Bashkite e fituara nga ASHE

1. Bashkia Tepelenë – Tërmet Peçi
2. Bashkia Sarandë – Florjana Koka
3. Bashkia Korcë – Sotiraq Filo
4. Bashkia Maliq – Gëzim Topçiu
5. Bashkia Divjake – Gëzim Topçiu
6. Bashkia Gramsh – Luljeta Dollani
7. Bashkia Peqin – Saimir Hasalla
8. Bashkia Belsh – Arif Tafani
9. Bashkia Urë Vajgurore – Juliana Memaj
10. Bashkia Poliçan – Adriatik Zotkaj
11. Bashkia Roskovec – Majlinda Bufi
12. Bashkia Konispol – Shuaip Beqiri
13. Bashkia Mirditë – Ndrec Dedaj
14. Bashkia Himarë – Jorgo Goro
15. Bashkia Fushë-Arëz – Fran Tuci
16. Bashkia Libohovë – Luiza Mandi
17. Bashkia Kolonjë – Arben Malo
18. Bashkia Pukë – Gjon Gjonaj
19. Bashkia Delvinë – Rigels Balili
20. Bashkia Skrapar – Nesim Spahiu
21. Bashkia Has – Adem Lala
22. Bashkia Pustec – Edmond Themelko
23. Bashkia Këlcyrë – Klement Ndoni
24. Bashkia Cërrik – Altin Toska
25. Bashkia Kurbin – Artur Bardhi
26. Bashkia Rrogozhine – Beqir Nuredini
27. bashkia Librazhd – Kastriot Gurra
28. Bashkia Finiq – Leonidha Hristo
29. Bashkia Lushnje – Fatos Tushe
30. Bashkia Memaliaj – Durim Roshi
31. Bashkia Fier – Armando Subashi
32. Bashkia Elbasan – Qazim Sejdini
33. Bashkia Patos – Rajmonda Balilaj
34. Bashkia Gjiroakster – Zamira Rami

Bashkite e fituara nga APPD

1. Bashkia Vau i Dejës – Zef Hila
2. Bashkia Pogradec – Eduart Kapri
3. Bashkia Vorë – Fiqiri Ismaili
4. Bashkia Mat – Nezir Rizvani
5. Bashkia Selenice – Përparim Shametaj
6. Bashkia Klos – Basir Çupa
7. Bashkia Përmet – Niko Shupuli
8. Bashkia Tropojë – Besnik Dushaj
9. Bashkia Mallakastër – Agron Kapllanaj
10. Bashkia Dropull – Arqile Deçka
11. Bashkia Kukes – Bashkim Shehu
12. Bashkia Devoll – Bledjon Nallbati
13. Bashkia Lezhe – Fran Frrokaj

Leave a Reply

%d bloggers like this: