Home / Kosova / Filloi takimi Mustafa-Vuçiq

Filloi takimi Mustafa-Vuçiq

Ka filluar në Bruksel takimi i radhës ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Lajmin për fillimin e takimit e ka bërë të ditur më Twitter zëdhënësja e Mogherinit, Maja Kocijançiq.

Në këtë takim pritet të bisedohet për këto çështje: prefiksi, energjetika, barrikada mbi lumin Ibër dhe për Asociacionin serb të komunave.

Leave a Reply

%d bloggers like this: