Home / Ekonomia / FRD mbledh Asamblenë Kombëtare, Topi: Jemi në koalicion për administrimin e fitores

FRD mbledh Asamblenë Kombëtare, Topi: Jemi në koalicion për administrimin e fitores

topiKryetari i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi, deklaroi gjatë Asamblesë Kombëtare të partisë së tij se bashkimi me Aleancën për Shqipërinë Europiane u bër për administrimin e fitores në pushtetin vendor, por FRD-ja do të mbetet gjithmonë parti e qendrës së djathtë.
“Jemi në këtë koalicion për administrimin e fitores në pushtetin vendor. Cdo gjë ka kohën e vet. Nëse nuk je në arenën politike, nuk mund të mblidhet asambleja e një partie”, tha Topi.
Në lidhje me rezultatin e zgjedhjeve të 21 Qershorit, kreu i FRD-së u shpreh i kënaqur: “Ruajtëm stabilitetin e vitit 2013 dhe patëm rritje”

Leave a Reply

%d bloggers like this: