Home / Politika / Bushati përshëndet marrëveshjen e Shkupit: Lajm i mirë

Bushati përshëndet marrëveshjen e Shkupit: Lajm i mirë

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka përshëndetur marrëveshjen e arritur në Shkup për zgjidhjen e krizës politike.

“Marrëveshja e arritur në Shkup mes katër liderëve është një lajm i mirë”, ka vlerësuar Bushati.

Liderët ranë dakord të tejkalojnë krizën dhe të shkojnë drejt integrimit evropian, është shprehur ai.

Leave a Reply

%d bloggers like this: