Home / Politika / Ambasadori Lu, takime me krerët e lartë të shtetit shqiptar

Ambasadori Lu, takime me krerët e lartë të shtetit shqiptar

Ambasadori amerikan në vendin tonë, Donald Lu, ka zhvilluar takime me Presidentin e Republikës, Bujar Nishani, kryeministrin Edi Rama, kryeparlamentarin Ilir Meta dhe ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Në takimin me kryeministrin Rama, ka qenë i pranishëm edhe ministri Tahiri.

Pas këtij takimi, Lu është takuar me Nishanin dhe më pas me Metën.

Leave a Reply

%d bloggers like this: