Home / Moda / “Dolce & Gabbana”, buzëkuq për nder të Sofia Loren

“Dolce & Gabbana”, buzëkuq për nder të Sofia Loren

Aktorja e cila për vite me radhë ishte një prej emblemave të aktrimit në botë, së fundmi është paraqitur në kampanjën e re të Dolce & Gabbana mbi buzëkuqet.

Në bashkëpunim me Loren, Domenico dhe Stefano krijuan Sophia Loren No 1, një nuancë vishnje, gjysmë matte, që të bën të mendosh për të kuqen “e saj” duke qenë që është dizenjuar për të theksuar ngjyrën natyrale të buzëve të saj.

“Sophia Loren N°1 është forma jonë për të thënë faleminderit Sophia. Faleminderit për bukurinë tënde, faleminderit që je e preferuara e gjithë botës, faleminderit që je një ikonë e kinemasë dhe e bukuisë italiane. Ajo ka qenë një frymëzim I vazhdueshëm për ne dhe sot, ne e urojmë me një dhuratë që është buzëkuqi i asaj vetë”, kanë thënë Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana.

Buzëkuqi shkon për çdo lloj stili. Nuk është e thënë të vishesh me dantellë të zezë si Sophia në fushatën publicitare, funksionon edhe për vajzat që veshin xhinse dhe i mbajnë flokët topuz. Ai gjendet në Sephora.com për 35.5 Dollarë.

Sophia Loren ka marrë këtë dhuratë të mrekullueshmë për 81-vjetorin e lindjes së saj.

Leave a Reply

%d bloggers like this: