Home / Parlamentare / Meta pas takimit me Idrizin: Mbështes kërkesën e opozitës për hetim ndërkombëtar

Meta pas takimit me Idrizin: Mbështes kërkesën e opozitës për hetim ndërkombëtar

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, njëkohësisht kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim është takuar paraditen e sotme me Presidentin e Republikës, Bujar Nishani dhe më pas me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet Shpëtim Idrizi.

Në përfundim të takimit me Idrizin, Kryeparlamentari Meta u është përgjigjur interesit të mediave.

Ai deklaroi se mbështet kërkesën e opozitës për hetim ndërkombëtar lidhur me çështjen e CEZ.

Leave a Reply

%d bloggers like this: