Home / Moda / Giorgio Armani: Koleksion mahnitës për 40-vjetorin e karrierës

Giorgio Armani: Koleksion mahnitës për 40-vjetorin e karrierës

Stilisti 81-vjeçar Giorgio Armani ka festuar 40-vjetorin e karrierës së tij dhe në kuadër të festimeve, ka sjellë dhe një koleksion të ri mahnitës.

Si rrallë herë, stilisti ka zgjedhur si kryefjalë të sfilatës ngjyrën e kuqe, të kombinuar me ngjyrat e tij tradicionale si e kaltra e errët, grija dhe e bardha.

Ndërkohë që në koleksionet e tjera, Armani është përqendruar tek pantallonat e gja

ta, kësaj radhe në fokus ishin ato të shkurtra, fundet e gjata dhe pantallonat transparente të veshura mbi streçe. 

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: