Home / Rajoni / Maqedonia / Zaev në Izrael do takoj njeriun e dytë të Mossad-it

Zaev në Izrael do takoj njeriun e dytë të Mossad-it

Lideri i opozitës, Zoran Zaev nga LSDM, që është në vizitë zyrtare në Izrael do të ketë një takim edhe me njeriun e dytë të shërbimit sekret të Mossad-it, njofton Telegrafi.

Zaevi tha të ketë takim edhe me zëvendës kryeministrin e punëve të jashtme, Silvan Shalmon. Zaev sot do të takohet edhe me ministrin për infrastukturë, energjetikë dhe ujëra, Juvall Steinc.

Mbrëmë lideri i opozitës së Maqedonisë, kishte takim edhe me shoqërinë e biznesit në Izrael me të cilën për mundësitë e investimit në Maqedoni.

Leave a Reply

%d bloggers like this: