Home / Kronika / Kronika e zeze / Vlorë, e zë muri, humb jetën vajza 8-vjeçare

Vlorë, e zë muri, humb jetën vajza 8-vjeçare

Një vajzë 8 vjeçe humbi jetën në qytetin e Vlorës si pasojë e shembjes së një muri rrethues.

Vajza ndodhej në rrugë duke luajtur me shoqet e saj, kur muri i një prej oborreve të shtëpive përreth u rrëzua duke e goditur në kokë të miturën, e cila nuk u rezistoi dot plagëve.

Banorët thane se muri rrethues pranë portës ishte dëmtuar nga reshjet dhe për shkak të lagështirës së madhe ka humbur qëndrueshmërinë e për pasojë është rrëzuar.

Leave a Reply

%d bloggers like this: