Home / Bota / Amerika / Policia vret një 6-vjeçar; arrestohen dy efektivë

Policia vret një 6-vjeçar; arrestohen dy efektivë

Dy policë janë arrestuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me akuzën se kanë vrarë një fëmijë 6-vjeçar dhe kanë plagosur babain e tij.

Norris Greenhouse Jr. dhe Derrick Stafford i kanë qëlluar me armën e shërbimit makinës ku udhëtonte fëmija. Ngjarja ka ndodhur në Marksville.

Policët kanë qëlluar pasi makina u largua për të mos marrë gjobë. 5 plumba goditën 6-vjeçarin në kokë dhe gjoks duke i marrë jetën, ndërsa babai i tij është në gjendje të rëndë në spital.

Leave a Reply

%d bloggers like this: