Home / Politika / Rama përsëri në zyrën e Ilir Metës në selinë e Kuvendit

Rama përsëri në zyrën e Ilir Metës në selinë e Kuvendit

Kryeministri Edi Rama ka shkuar sërish në zyrën e kryetarit të Kuvendit Ilir Meta.

Megjithëse publikisht Rama nuk ka deklaruar asgjë, nën “hije” bisedimet mes tij dhe kryeparlamentit vijojnë.

Takimi vjen dy ditë pasi ministri i Drejtësisë, Nasip Naço dha dorëheqjen nga posti, dorëheqje e cila është kërkuar me sa duket nga kreu i LSI-së.

Meta paralajmëroi dje të tjera “impulse”, duke theksuar se dorëheqja e Naços i hap rrugë ndryshimeve të reja.

Leave a Reply

%d bloggers like this: