Home / Teknologji / LG shpalos telefonin e ri

LG shpalos telefonin e ri

LG ka shpalosur telefonin e saj të ri, Ray.

Telefoni i ri i kompanisë së njohur teknologjike nga Korea është ndër më të mirët e kompanisë dhe vjen me specifika të fuqishme.

Ai ka procesor 1.4GHz octa-core dhe 1GB RAM. Përpos tyre, Ray ka edhe kamerën 13-MP në pjesën e pasme dhe 8-MP për “selfie”.

Bateria e tij është 3000mAh, ka hapësirë për zgjerim të hapësirës së brendshme dhe ekran 5.5-inç HD.

Ray së shpejtit pritet të lansohet në Evropë dhe do të vijë në ngjyra të artë, argjendtë dhe të zezë.

Çmimi i tij do të jetë 215 euro.

Leave a Reply

%d bloggers like this: