Home / Sporti / Sporti ne bote / Barcelona fiton Kupën Botërore të Klubeve

Barcelona fiton Kupën Botërore të Klubeve

ccBarcelona mundi në finalen e Kupës Botërore të Klubeve të FIFA-s River Plate me rezultatin 3 me 0 të dielën, duke ngritur kupën e aktivitetit.

Golat fitues i shënoi Lionel Messi dhe Luis Suarez.

Messi e zhbllokoi rezultatin në minutën e 34-të me pasi mori një pasim nga Neymar. Ndërsa Suarez shënoi në minutën e 49-të me ndihmën e Sergio Busquets dhe në të 68-ën.

Ky është trofeu i pestë i klubit spanjoll në vitin 2015.

Sanfrecce Hiroshima mundi Guangzhou Evergrande me rezultatin 2-1 duke përfunduar e treta në renditjen e Kupës Botërore të Klubeve.

Leave a Reply

%d bloggers like this: