Home / Moda / Mos e hiqni kapelën, përshtateni me flokët dhe veshjen tuaj

Mos e hiqni kapelën, përshtateni me flokët dhe veshjen tuaj

Hidhini një sy modës së sfilatave në vjeshtë/dimër 2016 ku stilistët e flokëve kanë menduar për një pamje sa të thjeshtë, aq edhe strategjike.

Beretat, kapelat, kapuçat janë thelbësore për të mbajtur të ngrohta mendimet tuaja tani në dimër, por sapo i hiqni ato flokët mund të duken të tmerrshëm. Më poshtë janë disa këshilla për flokë të përsosur si nëpër sfilata duke përdorur këta aksesorë.

Në dimër kapuçat janë thelbësor për gardërobën tuaj, për t’u mbrojtur nga i ftohti dhe akulli dhe njëkohësisht për të evituar dhimbjen e kokës aspak të pëlqyeshme. Është e kotë të fokusoheni në një zgjedhje midis aksesorëve prej leshi, kashmiri apo sintetike që ju i pëlqeni aq shumë dhe i ndryshojnë flokët sapo e hiqni kapelën, fokusohuni në zgjedhje të tjera.

Jo në të gjitha ditët duhet t’i kapni flokët bisht. Ata që i duan kapuçat dhe kapelat e dinë se ato janë, praktike, shumë elegante dhe ju bëjnë të dukeni më simpatike.

Më të lehtësuarat janë vajzat me flokë të shkurtër sepse është e lehtë që të rregullohen edhe vetëm me dorë, shkruan Anabel. Më pak me fat janë ato që i kanë flokët kaçurrela sepse në këtë mënyrë do të prishet harmonia e tyre.

Në galeri duke filluar nga Guçi, Mar Jacobs, e deri tek Ralph Lauren dhe Moschino. janë stilimet më të bukura të flokëve duke përdorur këta aksesorë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: