Home / Kronika / Policia gjen arsenal armësh dhe droge në shtëpi, arrestohen 2 persona në Elbasan

Policia gjen arsenal armësh dhe droge në shtëpi, arrestohen 2 persona në Elbasan

bMunicione luftarake, arme dhe droge ka sekuestruar policia e Elbasanit gjate operacionit “ZARANIKA” .  36 vjecari Ferit Haxhihyseni dhe 43 vjecari  Astrit Koshi janë vënë në prana nën akuzën e trafikut te municioneve, armeve dhe prodhim e shitje e lendes narkotike.
Efektivët e policisë gjatë kontrollit në banesat e të arrestuarve kanë sekuestruar 2500  fishekë  pistolete,  1000  fishekë  automatiku,  30   granata dore,  30  copë  ndezës  metalike, 3 krëhëra  automatiku, 1 kg  cannabis sattiva,si dhe nje sasi parash.

Leave a Reply

%d bloggers like this: