Home / Teknologji / Bie çmimi i Apple Watch

Bie çmimi i Apple Watch

Nëse keni planifikuar që të bleni orë smart të kompanisë Apple, atëherë keni mundësinë më të mirë tani, pasi shumë prej pikave ku shiten këto pajisje kanë ulur ndjeshëm çmimet e tyre.

Best Buy dhe Target kanë ulur për 100 dollarë çmimin e Applë Watch modelit sportiv, duke bërë që kjo pajisje të ketë çmimin më të lirë në histori të saj prej 249 dollarë.

Kjo rënie e çmimit vjen vetëm një muaj para eventit të Apple, ku shtohen thashethemet se kompania amerikane përpos disa pajisjeve të tjera, do të prezantojë edhe brezin e dytë të Apple Watch.

Megjithatë, orët smart nuk janë mirëpritur nga njerëzit pasi shitjet kanë qenë në shifra zhgënjyese për kompaninë, ndërkohë që iPhone vazhdon të jetë produkti më i shitur i Apple.

Leave a Reply

%d bloggers like this: