Home / Politika / Ndryshime në qeveri, emërohen 5 zv.ministra të rinj

Ndryshime në qeveri, emërohen 5 zv.ministra të rinj

Pas zëvendësimit të ministrave, këtë javë ndryshimet në qeveri janë bërë në nivel zv. ministrash.

Në mbledhjen e kësaj të mërkure qeveria ka miratuar emërimin e Eralda Methasanit zv. ministre të Integrimit, Redi Shtinon si zv. ministër në Arsim, Kledi Xhaxhiu si zv.ministër i Mjedisit dhe Eridian Salianji si zv.ministër i Drejtësisë.

Salianji do të zëvendësojë në këtë post Idlir Peçin, i cili do të kalojë si zv.ministër i Mbrojtjes.

Pothuaj një muaj më parë një tjetër rrokadë u bë në rang zv.ministrash, e më pas largimi nga qeveria i minsitrit të Financave Shkëlqim Cani.

2 comments

  1. Rama.Mire bere keto ndryshime por nuk bere asnje ndreyshim ne qeverine e paligjeshme te kopese te hajduterise te fashizmit te Sali berishes,Lulezim Bashes,Bujar nishanit,Jozefina Topallit Adriatik Llalles(armiku me I ndyre I shqipetareve ne histori)XH Zagari(I saliut).Ndryshimet ne qeverine ilegale fashiste te sali berishes duhej te ishin bere 2 vjet me Pare.Kerkoi SHBA,BE,Nato qe te digjen te gjalle familjet e nipit te hajdutit Ahmat Zogut,Nexhmije Hoxhes,Fatos Nanos,Ilir metes,Sali berishes,Lulezim bashes,Bujar nishanit,jozefina topallit Kastriot islamit(punon 14 ore ne dite kunder popullit shqipetar)Nokes Palokes dhe plehrave te PD fashiste.Clirimi I pare I shqipetareve ne histori eshte 21 korriku,clirimi I dyte do jete dita kur plehrat shqipetare do te digjen te gjalle.Nuk duhet lejuar qe shqipetaret te jetojne edhe 600 vjet ne roberine fashiste te islamizmit te imponuar me dhune,te hajdutit Ahmet zogu,te kopese te Enver Hoxhes,Te kopeve te hajduterise te Fatos Nanos,Ilir Metes,Te kopese te hajduterise te fashizmit te Sali Berishes,Bashes,Nishanit Llalles dhe plehrave te PD.Plehrat shqipetare ne Tirane,ne prishtine,ne shkup,ne ulqin jane fatekeqesia e kombit,e ballkanit,e europes,e botes.

  2. Rama.Mire bere keto ndryshime por nuk bere asnje ndreyshim ne qeverine e paligjeshme te kopese te hajduterise te fashizmit te Sali berishes,Lulezim Bashes,Bujar nishanit,Jozefina Topallit Adriatik Llalles(armiku me I ndyre I shqipetareve ne histori)XH Zagari(I saliut).Ndryshimet ne qeverine ilegale fashiste te sali berishes duhej te ishin bere 2 vjet me Pare.Kerkoi SHBA,BE,Nato qe te digjen te gjalle familjet e nipit te hajdutit Ahmat Zogut,Nexhmije Hoxhes,Fatos Nanos,Ilir metes,Sali berishes,Lulezim bashes,Bujar nishanit,jozefina topallit Kastriot islamit(punon 14 ore ne dite kunder popullit shqipetar)Nokes Palokes dhe plehrave te PD fashiste.Clirimi I pare I shqipetareve ne histori eshte 21 korriku,clirimi I dyte do jete dita kur plehrat shqipetare do te digjen te gjalle.Nuk duhet lejuar qe shqipetaret te jetojne edhe 600 vjet ne roberine fashiste te islamizmit te imponuar me dhune,te hajdutit Ahmet zogu,te kopese te Enver Hoxhes,Te kopeve te hajduterise te Fatos Nanos,Ilir Metes,Te kopese te hajduterise te fashizmit te Sali Berishes,Bashes,Nishanit Llalles dhe plehrave te PD.Plehrat shqipetare ne Tirane,ne prishtine,ne shkup,ne ulqin jane fatekeqesia e kombit,e ballkanit,e europes,e botes.

Leave a Reply

%d bloggers like this: