Home / Sporti / Futbolli italian në krizë, asnjë skuadër në Evropë

Futbolli italian në krizë, asnjë skuadër në Evropë

Futbolli italian assesi të marrë vetën dhe të kthehet sërish në krye të futbollit evropian.

Futbolli italian është në krizë të madhe në vitet e fundit dhe kjo u vërtetua në ndeshjen e mbrëmshme ndërmjet Lazios dhe Sparta Prague.

Lazio ishte skuadra e vetme në Evropë, e cila u mposht në shtëpi 3:0 duke u eliminuar nga Europa League.

Një ditë më parë u eliminua edhe Juventus nga Liga e Kampionëve, duke mbetur edhe në atë garë pa asnjë skuadër

Leave a Reply

%d bloggers like this: