Home / Sporti / Guardiola kërkon shitjen e kapitenit të Cityt

Guardiola kërkon shitjen e kapitenit të Cityt

Pep Guardiola nuk e dëshiron Vincent Kompanyn në Manchester City.

Trajneri i ardhshëm i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka porositur drejtuesit e skuadrës që të shesin kapitenin Vincent kompany, shkruan The Sun.

Belgu ka pasur mjaft probleme me lëndimet këtë edicion dhe nuk pëlqehet shumë nga trajneri spanjoll.

Guardiola dëshiron dy mbrojtës të ri në skuadër dhe ata janë, Aymeric Laporte i Atheltic Bilbaos dhe John Stones i Evertonit.

Leave a Reply

%d bloggers like this: