Home / Rajoni / Shpërthim i fuqishëm në zemër të Beogradit

Shpërthim i fuqishëm në zemër të Beogradit

Një shpërthim ka ndodhur rreth mesditës së sotme në qendër të Beogradit.

Shpërthimi ndodhi në një furrë buke dhe në vendngjarje mbërritën menjëherë patrullat e policisë dhe ambulancës.

Ministria e Punëve të Brendshme bën me dije se bëhet fjalë për vetëvrasje.

Mediat serbe gjithashtu bëjnë të ditur se burri në fjalë ka hyrë në furrë, nxori të gjithë jashtë dhe aktivizoi mjetin shpërthyes.

“Kurir”  raporton se furra e bukës është në pronësi të Bratislav Petkoviçit, një ish-ministër i kulturës.

Leave a Reply

%d bloggers like this: