Home / Sporti / Modric e ka refuzuar Chelsean

Modric e ka refuzuar Chelsean

modric-e-ka-refuzuar-chelsean_hdMenaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, ka njoftuar se ai e kishte kërkuar Luka Modricin në Stamford Bridge, mirëpo kroati e kishte refuzuar ofertën e portugezit.

Mesfushori 28-vjeçar kaloi në Bernabeu në vitin 2012 nga Tottenhami dhe luajti nën urdhrat e Mourinhos për një sezon, para se trajneri të shkonte te Blutë.

“I kam telefonuar Modricit privatisht, por ai nuk e dëshiron Chelsean”.

“Unë e vlerësoj shumë Luka Modricin dhe cilësitë që ka”.

“Mirëpo, ai do të qëndrojë te Real Madridi”, ka theksuar Mourinho përSportske Novosti.

Leave a Reply

%d bloggers like this: