Home / Presidenciale / Nishani reagon ndaj Veliajt: Është ofenduar institucioni i Presidentit

Nishani reagon ndaj Veliajt: Është ofenduar institucioni i Presidentit

Mjaft i ashpër ka qënë dhe reagimi i kreut të shteti Bujar Nishani. Ai është shprehur se është ofenduar institucioni i Presidentit.

Reagimi i tij vjen pas deklaratës së kryebashkiakut të Tiranës, Erjon Veliaj.

Nishani ka qënë në mesditë me aktivistët për mbrojtjen e Parkut të Liqenit, ku u ka kërkuar të mos tërhiqen përpara asnjë lloj presioni. Ai e ka quajtur një lëvizje emancipuese atë për parkun, ku ka këkuar zbatimin e ligjeve.

Një ditë më parë kreu i shtetit pati takim me aktivistët ku u premtoi dhe mbështetjen e tyre.

Leave a Reply

%d bloggers like this: