Home / Parlamentare / “Armatosja”, Byroja përjashton Berishën nga Kuvendi

“Armatosja”, Byroja përjashton Berishën nga Kuvendi

Byroja e Kuvendit ka përjashtuar me 10 ditë ish-kryeministrin, Sali Berisha për deklaratat e lëshuara një ditë më parë prej tij në seancë plenare.

Berisha u bëri thirrje qytetarëve nga salla e seancës plenare të Kuvendit që të armatosen për t’u mbrojtur nga qeveria.

Pas kësaj deklarate, reaguan deputetët socialistë që dorëzuan në Byro kërkesën për përjashtimin e Berishës me 10 ditë, ndërsa ministri Tahiri kërkoi edhe nga Prokuroria nisjen e hetimeve për shkeljen e Kodit Penal.

One comment

  1. Perjashtimi, per 10 dite a kuvendi eshte spekatje me uje trendafili per sali zezen. Kete ai e quan pushim, per te mare force, qe kure te vije ne parlament, te shaje, fyej , mashtroi apo te bej thirje per revolucjon me dhune si e ka zakon. Ujku qimen deron, zakonin se haron. Vec largimit te vemendjes nga problemet madhore qe duan zgjidhje sa me pare, sidomos rreforma ne drejtesi, BKH, Saliu me keto qe shikojme e degjojme, meqenese drejtesia hesht, edhe pse duhej te ish mare i pandehur me me kohe , per shkele te kodit penal, ai gjen shesh e ben pershesh. Ne esence te gjithe kesaj rremuje qe kerkon te bej, deri tek vellarasja nepermjet armeve qe kerkon te rembejne shqiptaret si ne 97, saliu ka filluar fushaten politike per zgjedhjet e 2017, prandaj nga menjgjezi ne darke pellet, shan, sajon e shpif, genjen, per te bere sa me shume qytetare te pakenaqur, qe tja sjell ne pushtet pd. qe te shpetoi nga zullumet qe ka bere ai vete dhe familjaret qeveritaret e tije. Prandaj mose i besoni keti mafjozi e mostre qe vendin e ka ne burg dhe jo te na bej moral.

Leave a Reply

%d bloggers like this: